Časté dotazy

Jak probíhá likvidace?

Po krátkém vyzpovídání po telefonu a dohodnutí návštěvy. K Vám přijedou naši specialisté a seznámí se s postiženým místem. Odhalíme případný výskyt štěnic, nebo jiného škodlivého hmyzu, a podáme kompletní informace. Navrhneme řešení a způsob hubení. Pečlivě dbáme na to, abychom našim zásahem neohrozili bezpečnost Vás i vašich domácích mazlíčků. Po zásahu předáme písemně informace v podobě protokolu  

Jaké přípravky používáme?

Profesionální přípravky jsou v DDD klíčem k úspěšným zásahům a spokojeným zákazníkům. K likvidaci proto používáme osvědčené přípravky od zahraničních výrobců Kollant, Viktory, Alcochem, Suttera.

Jak poznat, že mám doma štěnice?

Prvotním příznakem výskytu štěnic bývá jejich kousnutí. Ovšem velké množství lidí nemá reakci na pokousání! a o štěnicích dlouhodobě nemusí vědět. Kousnutí od štěnice bývá nejčastěji párové (za sebou). Nejčastěji štěnice kouše a saje krev v oblasti končetin a odkrytých částí těla.

Kde se štěnice nejčastěji objevují?

Štěnice se nejčastěji vyskytuje v konstrukci postelí, mezi švy a záhyby matrací. Pod podlahovými lištami a krytinami. Pod tapetami apod. jejich snahou je vyskytovat se co nejblíže zdroje své potravy – lidské krve.

Jak poznat, že mám doma šváby, Rusa domácího?

Rus domácí se v bytě vyskytuje nejčastěji v kuchyni v blízkosti kuchyňské linky, za chladničkou, mikrovlnkou, na toaletě ve stoupačkách a v koupelně. Zde všude má zdroj vody. V pokojích se usídluje pouze při přemnožení, nebo je-li zde zdroj vody a potravy domácího zvířectva. Potom ale zabydlí vše – knihovnu, šatník, toaletní skřínky, televizi. Přes den žije skrytě ve tmě a za potravou a vodou vylézá v noci, a tak ho nejčastěji překvapíme při rozsvícení. Miluje různé škvíry a těsné prostory. Dospělý rus se „vecpe“ do škvíry o šířce 2 milimetry. Charakteristickou vlastností Rusů je, že se rádi shromažďují na skrytých místech. To je dáno jednak vhodností takovéhoto úkrytu a také tím, že Rusy ve svém trusu produkují tzv. agregační feromon.

Proč si mám vybrat odbornou firmu?

Jedním z důležitých aspektů je jistě to, že profesionální podniky mohou pracovat daleko efektivněji, než je možné docílit vlastními prostředky. Nehledě na to, že profesionálové – odborníci ve svém oboru – jsou znalí situace na trhu a tím mají k dispozici veškeré nutné informace a mohou kvalifikovaně posoudit, jaká metoda a jaké přípravky jsou nejvhodnější pro konkrétní případ. Naprosto nezbytné jsou znalosti o biologii a chování škůdců, aby mohla být učiněna patřičná opatření pro integrované hubení, které si přímo vyžaduje zákon. Bez těchto znalostí je boj proti škůdcům prakticky nemyslitelný. V neposlední řadě jsou velice důležité odborné znalosti a zkušenosti profesionálů při hubení škůdců, ať již se jedná o domácnosti, malé provozovny, nemocnice, až po velké potravinářské závody. Takovýmto potenciálem znalostí a zkušeností disponuje pouze profesionál a v žádném případě ten, kdo se rozhodne, že hubení škůdců bude provádět ve své vlastní režii.